SNOWkid kemp Seiser Alm – Jižní Tyrolsko

aneb pojeď na hory, užij si lyžování a děti svěř profesionálům!

Lyžařský kemp pro rodiny s dětmi od 3 do 12 let

Cílem akce je vytvořit optimální podmínky pro to, aby si všichni členové rodiny, děti, rodiče i prarodiče, maximálně užili všeho, co hory nabízejí – lyžování, sluníčka i odpočinku…

Děti čeká pětidenní lyžařský kurz pod dohledem profesionálních instruktorů z lyžařské školy Schlern 3000 a nově snad i vybraných českých instruktorů (v jednání). Můžeme proto slíbit, že se výrazně zlepší ve svých lyžařských dovednostech. Středa je rezervována pro celodenní výuku (dospělí mohou na výlet), děti čeká třeba i návštěva jednoho z nejlepších snowparků v Itálii, skutečné závody a nakonec karneval. Nově zároveň uvažujeme i o možnosti zařazení odpoledních lekcí běžeckého lyžování.

Rodiče si mohou naplno zalyžovat, jak ve středisku Seiser Alm, tak v celé oblasti Dolomiti Superski. V plánu je organizovaný výlet na Sella Rondu, příp. mohou individuálně vyrazit do nedalekého top střediska Val Gardena. Nově zvažujeme vypsání lyžařské výuky i pro dospělé – v tom, že péči lyžařských profesionálů podléhají pouze děti, spatřujeme značnou asymetrii, ba nespravedlnost;).

Prarodiče určitě uvítají zdejší mírné, bezpečné a řídce zalidněné sjezdovky, stejně jako komfortní přepravní zařízení. Trumfem střediska jsou horské restaurace zvané Schweige, kterých lze objet na lyžích téměř dvě desítky! Stará horská stavení nabízejí lokální domácí gastronomii, unikátní atmosféru a obvykle parádní výhledy na jehly a masívy Dolomit. Restaurační zážitek umocňuje vysoká pravděpodobnost slunného počasí. Po našich tříletých zkušenostech můžeme prohlásit, že jen málokteré středisko nabídne tak vysokou laťku lyžařům, kteří hledají také požitky gastronomického a relaxačního typu. (Naše zkušenosti také praví, že těchto lyžařů je nás naprostá většina).

Věkový limit: akce je určena především pro rodiny s dětmi od 3 do 8 let, ale klidně i do 12 let, a to z několika důvodů:

1) Celá akce je v komplexu hledisek optimalizována pro děti od 3 do 8 let z důvodů ceny (skipas pro děti do 8 let je zdarma, pouze v poměru jeden dospělý – jedno dítě), konstelace lyžařských terénů (mírné sjezdovky, bezpečné sedačkové lanovky se speciálním zabezpečením pro děti, malá zalidněnost střediska), vybavení a zázemí lyžařské školy, výběru hotelu, programové náplně…

2) Děti mají obdobné pedagogické nároky a motorické schopnosti

U dětí starších 8 let není cenové zvýhodnění tak výrazné. Naopak děti mladší tří let vyžadují individuální péči, nebudou tedy zařazeny do skupinové výuky. S mladšími dětmi se zúčastnit můžete, ale případné služby a výuky v lyžařské škole si budete muset zajistit a uhradit na místě sami.

Středisko: Seiser Alm – Alpe di Siusi v Jižním Tyrolsku (více o středisku najdete zde).

Ideální středisko pro rodiny s dětmi. Klidná rodinná oáza s ubytováním přímo u sjezdovek, doslova ukrytá v sousedství nejrušnějšího údolí Dolomit. Obrovská alpská louka Seiser Alm má optimální terénní konfiguraci pro pohodové a rodinné lyžování a disponuje speciálními lanovkami s dětským bezpečnostním rámem.

Partnerská lyžařská škola: Ski Schule Schlern 3000 („modrá“ lyžařská škola v Seiser Almu) www.skischule-schlern3000.com

Garant lyžařské výuky: Ladislav Janků (učitel a trenér Svazu lyžařů ČR). Více o něm najdete na jeho profilu LadaJanku.cz.

Ubytování:

Piccolo Hotel Sciliar***

Bydlí se v rodinných pokojících se sociálním zařízením, obvykle jsou vybaveny manželskou postelí a palandou pro děti. Pokoje pro větší rodiny bohužel hotel nenabízí. Hotel leží přímo u sjezdovky, jeho součástí je bazén a vířivka, dětská herna a bar. Cena zahrnuje polopenzi včetně vydatné čtyřchodové večeře.

www.piccolohotelsciliar.com

 

Předpokládaný program:

Sobota – příjezd a ubytování, večeře v 19 hodin

Neděle – rozlyžování, individuální program

Pondělí, úterý – výuka dětí 10–13 h, odpoledne volný program

Středa – výuka dětí 10–16 h

Čtvrtek – výuka 10–12 h včetně závodů, odpoledne vyhlášení závodu v 15 h, prohlídka roleb v 17 h

Pátek – výuka 10–12 h, čarodějnický rej, snowpark

Sobota – odjezd

 

Program podle výkonnosti/věku:

1) Děti – začátečníci (nejmenší děti a děti, které doposud neabsolvovaly základní lyžařskou výuku a neumí se samy pohybovat na sjezdovce). Dopoledne absolvují výuku v dětském parku v malých skupinkách s učitelem. Při výuce může být „vzdáleně“ přítomen jeden z rodičů, podle potřeb dítěte.

2) Děti – lyžaři (starší i malé samostatně lyžující děti, které se obejdou bez přítomnosti rodiče)

Lyžování v družstvech pod vedením instruktora.

Ve středu je v plánu celodenní výuka vč. oběda a příp. odpočinku malých dětí v herně lyžařské školy. Děti obědvají ve svých skupinkách v partnerských restauracích (je potřeba jim ráno dát 10–15 eur do kapsičky). Program platí i pro menší děti, o které bude po všech stránkách postaráno. Lyžařská škola disponuje vlastní vybavenou hernou i s vyhrazenými pedagogickými pracovníky.

3) Dospělí – lyžaři (maminky a tatínkové s ambicemi pořádně si zalyžovat)

Každé dopoledne možnost plnohodnotného volného lyžování ve středisku. V případě zajištění dětí ze strany známých nebo příbuzných je možnost absolvovat celodenní výlety do okolních „velkých“ středisek (Sella Ronda, Val Gardena, bude koordinováno na místě s ostatními zájemci). Ve středu plánujeme společný výlet na Sella Rondu s průvodcem Radkem Holubem, expertem na oblast Dolomiti Superski. Tato služba není garantována a je závislá na vnějších podmínkách (např. počasí). Případně dle dohody je možný další doplňkový odpolední či večerní program (prohlídka roleb, exkurze v útrobách velké lanovky, prezentace horské záchranné služby, návštěva výrobny jihotyrolského specku, degustace pálenek).

Odpolední doplňkový program pro děti:

  • sáňky, procházky, výlety, hotelový bazén, herna
  • ve čtvrtek závody
  • v pátek čarodějnický karneval na sněhu

Odpolední doplňkový program pro dospělé:

  • sáňky, procházky, výlety, skialpy, běžky, telemark, sjezdové lyžování, sněžnice, výlet za wellness, …

(Nic není povinné, rodiny mají volnost).

Na základě předchozích zkušeností bude výuka dětí probíhat od pondělí do pátku celkem 16 hodin – v pondělí a v úterý 3 hodiny, ve středu jsme závazně objednali výuku celodenní (10–16 h), která se nám osvědčila, ve čtvrtek a v pátek 2 hodiny. Ve skupině by měl být horní limit počtu dětí 8.

Termín: 13.–20. března, 20.–27. března 2021

Příjezd v sobotu, od neděle do pátku lyžování, odjezd v sobotu.

 

Ceny:

1. týden = hlavní sezóna, 2. týden = vedlejší sezóna

Dospělí – cena zahrnuje ubytování v hotelu, polopenzi, skipas Val Gardena / Seiser Alm

1. týden: 20 500 Kč (příplatek za skipas Dolomiti Superski + 600 Kč, příplatek za přenosný rodičovský skipas s dítětem do 3 let 1 700, resp. 2 400 Kč, cena bez skipasu [např. prarodiče] 12 700 Kč, senioři narození před 28.11.1955 sleva 700 Kč na skipas)

2. týden: 19 500 Kč (příplatek za skipas Dolomiti Superski + 600 Kč, příplatek za přenosný rodičovský skipas s dítětem do 3 let 1 400, resp. 2 100 Kč, cena bez skipasu [např. prarodiče] 12 300 Kč, senioři narození před 28.11.1955 sleva 700 Kč na skipas)

Děti do 4 let (narozené po 28. 11. 2016, v doprovodu rodiče) – cena zahrnuje ubytování v hotelu, polopenzi, skipas, 5denní výuku, závody organizované lyžařskou školou)

1. a 2. týden: 5 000 Kč

Děti 4–8 let (narozené mezi 29. 11. 2012 a 28. 11. 2016) – cena zahrnuje ubytování v hotelu, polopenzi, skipas, 5denní výuku, závody organizované lyžařskou školou)

1. týden: 11 000 Kč

2. týden: 10 500 Kč

Děti 8–16 let (narozené mezi 29. 11. 2004 a 28. 11. 2012) – cena zahrnuje ubytování v hotelu, polopenzi, skipas Val Gardena / Seiser Alm, 5denní výuku, závody organizované lyžařskou školou)

1. týden: 16 500 Kč (příplatek za skipas Dolomiti Superski + 400 Kč)

2. týden: 16 000 Kč (příplatek za skipas Dolomiti Superski + 400 Kč)

Děti mladší 3 let – cena zahrnuje ubytování v hotelu (lze zajistit i dětskou postýlku), skipas, polopenzi

1 000 Kč

Příplatek za dvoulůžkový pokoj

1 000 Kč (pro 2 osoby)

Pojištění

Cena nezahrnuje žádné pojištění.

Všeobecné podmínky akce najdete zde.

Storno podmínky

Zvažte prosím uzavření pojištění storna zájezdu. Podle našich průzkumů v několika pojišťovnách (Uniqa, ERV Evropská pojišťovna, Allianz) jsme zjistili, že všechny vás pojistí na akci pořádanou spolkem. Pojištění storna lze sjednat i samostatně (ERV, Allianz) nebo jen s cestovním pojištěním (Uniqa). Dejte pozor na to, kdy je potřeba pojištění storna sjednat (hned po uhrazení zálohy – ERV, nebo nejpozději 60 dní před odjezdem – Allianz, až při doplatku – Uniqa). Na případ, že Itálie bude označena v době odjezdu na semaforu červeně, se pojištění storna nevztahuje. Pro tento případ však storno bude dle našich Všeobecných podmínek nulové. Jediným rizikem cesty tak zůstává uvíznutí v preventivní domácí karanténě, které je nepojistitelné, pokud se diagnóza nepotvrdí. V takovém případě (stejně jako i jindy) se Vám budeme snažit vyjít co nejvíce vstříc, co se týče uhrazení nezbytných nákladů. V krajním případě se ale může stát, že bude nutné uplatnit standardní storno podmínky Všeobecných podmínek akce.

 

Partneři:

dolomiti-superski-250px
suedtirol-250px

schlern3000-skischule-250px

SNOW.cz - vše o lyžování

Share This